StoryEditor

Pomoc dla rolników. Komisja daje zielone światło

Będzie 150 mln zł dla rolników - ofiar zeszłorocznych klęsk żywiołowych. Posłowie pozytywnie zaopiniowali wnioski o dokonanie zmian w planie finansowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz zmiany przeznaczenia rezerw budżetowych. Umożliwi to także uruchomienie pomocy m.in. dla pszczelarzy, dopłat do materiału siewnego oraz kontynuowanie zwalczania ptasiej grypy i ASF.  
13.07.2021., 13:07h
Ministerstwo rolnictwa we wniosku do sejmowej Komisji Finansów Publicznych zwróciło się z wnioskiem o wprowadzenia zmian w planie finansowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na 2021 r. – Głównym czynnikiem warunkującym potrzebę wprowadzenia zmiany w planie finansowym ARiMR jest potrzeba zabezpieczenia środków na nowe formy pomocy – mówił w Sejmie wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik. 

Pomoc dla pszczelarzy 


I tak MRiRW chce przeznaczyć na pomoc dla pszczelarzy 35,5 mln zł. Środki te będą pochodzić z oszczędności ARiMR w ramach dopłat do oprocentowania kredytów bankowych i częściowej spłaty kapitału kredytów oraz dopłat do oprocentowania kredytów udzielonych sfinansowanie kosztów wznowienia produkcji oraz odtworzenia środków trwałych w przypadku wystąpienia szkód.    

Pomoc dla ofiar klęsk żywiołowych 2020 r. 


Kolejne pomoc w kwocie 150 mln zł będzie przeznaczona dla rolników poszkodowanych przez wystąpienie w 2020 r. suszy, gradu, deszczu nawalanego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna obsunięcia ziemi lub lawiny. – Powyższa pomoc zostanie sfinansowana z rezerwy cel...
Pozostało 69% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 10:00