Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Prof. Niemczuk: Rolniku, zarejestruj się na szczepienie

- Rolniku, zarejestruj się na szczepienie - zachęca polskich gospodarzy prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk, dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Kamila Szałaj18 stycznia 2021, 17:20
Od 15 stycznia można zadeklarować chęć przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. Jak poinformował dziś po południu minister Michał Dworczyk, na szczepienia zapisało się ponad 1 050 000 osób z grupy "0", czyli najbardziej narażonych na zakażenie. To ok. 80 proc. wszystkich osób z tej grupy.

Do zapisów na szczepienia zachęca także rolników prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk, dyrektor PIW w Puławach.

– Dzięki szczepieniom na świecie udało się całkowicie wyeliminować bądź też znacząco ograniczyć wiele śmiertelnych chorób, w tym tych, które wywoływane są przez wirusy – podkreślił profesor Niemczuk.

Zauważył, że obecnie skala zakażeń koronawirusem jest ogromna, "gospodarki chylą się ku upadkowi, a ludzie tracąc pracę i zdrowie, tracą nadzieję".

– Być może czeka nas trzecia fala koronawirusa, a dotychczasowe zabezpieczenia nie są w pełni wystarczające - wyjaśnił.

Zaznaczył jednak, że pojawiła się szczepionka, która daje nadzieję na powrót do normalności.

– Ufam swoim kolegom naukowcom, że ich szczepionka jest skuteczna i bezpieczna. Apeluję do Rolników, aby się rejestrowali i szczepili, zwłaszcza nasi Seniorzy - powiedział dyrektor Instytutu.

– Wasza wiedza i doświadczenie są bezcenne dla kolejnych pokoleń rolników, abyśmy dalej mogli się cieszyć polską, najsmaczniejszą żywnością, która jest  doceniana na każdym kontynencie – dodał.

Rejestracji na szczepienie można dokonać dzwoniąc na nr 989, do wybranego punktu szczepień lub na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja. Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. 


ksz, fot. MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)