StoryEditor

Rolnicy blokowali tory kolejowe

Rolnicy z OPZZ zapowiadali na 27. lutego blokadę jednej z międzynarodowych tras kolejowych i słowa dotrzymali. Od godz. 10:00 przez godzinę rolnicy zblokowali w okolicach Siedlec tory kolejowe na trasie Warszawa – Moskwa.
27.02.2015., 10:02h

Szef OPZZ Sławomir Izdebski zapowiada, że blokowane będą trasy kolejowe jeszcze w trzech innych miejscach, które rolnicy ujawnią dopiero w chwili rozpoczęcia blokad na torach. To jednak nie wszystko. Związkowcy chcą w najbliższy poniedziałek zablokować budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. w ramach tej blokady rolnicy nie będą nikogo wypuszczać z siedziby resortu rolnictwa, do gmachu będzie można tylko wejść. Izdebski nie wyklucza, że protestujący rozleją także przed siedzibą Marka Sawickiego 100 tys. litrów gnojowicy.

OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych nadal organizuje rotacyjne blokady dróg w całym kraju i wspólnie z rolniczą "Solidarnością" pikietuje w "zielonym miasteczku" pod kancelarią Premier Ewy Kopacz. Związkowcy mają zgodę na protest do najbliższej niedzieli, ale starają się o jego przedłużenie.

Jak dowiedziała się redakcja naszego portalu, rolnicy zbierają podpisy pod petycją do Prezydenta Bronisława Komorowskiego o odwołanie ministra Marka Sawickiego z funkcji ministra rolnictwa. By złożyć petycję muszą uzbierać pod nią 100 tys. podpisów.  bcz

Fot. Beba

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 13:26