StoryEditor

Rolnicy vs. organizacje pro-zwierzęce, czyli debata o ekoterroryzmie

W Sejmie doszło do rozmowy rolników z organizacjami pro-zwierzęcymi na temat eko-terroryzmu. Rolnicy wylali swoje żale, ale na aktywistach nie zrobiło to dużego wrażenia, gdyż uznali, że eko-terroryzmem nie mają nic wspólnego.
20.12.2019., 10:12h
„Odpowiedzialność rządu, polityków, organizacji branżowych oraz organizacji ekologicznych za funkcjonowanie i rozwój polskich gospodarstw”- taki tytuł nosiło spotkanie zorganizowane przez Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Zwierząt, Praw Właścicieli Zwierząt oraz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, które prowadzili posłowie Jarosław Sachajko i Stefan Krajewski z klubu PSL-Kukiz‘15.

Na początku o informację poproszono ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. Okazało się, że w 2017 r. było 4627 pożarów w gospodarstwach rolnych, w 2018 r.,  4884 pożary, a w 2019 r. (do 10 grudnia) 4341 pożary. Policja zanotowała także 6 wtargnięć na teren gospodarstw rolnych w 2017 r., 7 wtargnięć w 2018 r. oraz 6 w 2019 r. Choć przedstawiciel MSWiA podkreślili, że dane te nie są kompletne. Nie ma również danych dotyczących odbierania zwierząt czy ich wypuszczania.
  
- My jako rolnicy czujemy się zagrożeni. Na podstawie anonimowego telefony przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy mają dzisiaj bardzo duże uprawnienia, wchodzą na teren gospodarstw i tak naprawdę mogą zrobić wszystko. Są przykłady gdy zostały zajęte zwierzęta. B...
Pozostało 75% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 18:22