StoryEditor

Rolnicy z UE idą na Brukselę: „Zabrać im mandat posła!”

W obronie swoich gospodarstw i bezpieczeństwa żywnościowego, rolnicy z różnych krajów Unii Europejskiej zapowiadają międzynarodową demonstrację w stolicy Belgii. Protest ma się odbyć 4 czerwca, za kilka dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
12.02.2024., 11:57h

W obronie swoich gospodarstw i bezpieczeństwa żywnościowego, rolnicy z różnych krajów Unii Europejskiej zapowiadają międzynarodową demonstrację w stolicy Belgii. Protest ma się odbyć 4 czerwca, za kilka dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Rolnicy z Holandii, Polski i Niemiec połączyli siły, aby zorganizować wspólną akcję protestacyjną w Brukseli. Organizatorzy protestu to Farmers Defence Force (FDF) z Holandii, Instytut Gospodarki Rolnej (IGR) z Polski i Land Schafft Verbindung Deutschland (LsV) z Niemiec.

Zobacz także: Protesty rolników w całej Europie. Co się dzieje na Cyprze w Hiszpanii i w Grecji?

Zapowiadają, że dołączą do nich rolnicy z innych krajów UE, takich jak Francja, Belgia i Irlandia. Razem chcą pokazać swoją siłę i zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy, z którymi się borykają.

„Precz z Zielonym Ładem! Precz z polityką rozbiórki gospodarstw rolnych!”

Protest ma się odbyć 4 czerwca, kilka dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w dniach do 6 do 9 czerwca br.  Rolnicy chcą wpłynąć na wynik głosowania i zmienić skład polityczny Brukseli.

- Precz z obecną dyktaturą z Brukseli niewybieralnych, trujących zielonych komisarzy UE i (najwyższych) urzędników oraz polityków, którzy niszczą nasze gospodarstwa! Wyeliminować ich z Brukseli na dobre! – czytamy w oświadczeniu.

Rolnicy domagają się, aby obywatele UE mieli większy wpływ na kształtowanie polityki rolnej i ochrony środowiska. Chcą, aby ich głos był słyszany i szanowany. Chcą też, aby UE zapewniła im uczciwe warunki konkurencji i handlu, a także ochronę przed nielegalnym importem żywności z krajów trzecich.

- Precz z nieuczciwymi umowami handlowymi! Precz z odbieraniem nam praw obywatelskich! – piszą organizatorzy.

„Zabrać im mandat posła!”

Rolnicy apelują do obywateli Unii Europejskiej, aby wzięli udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego i zagłosowali na kandydatów, którzy będą bronić ich interesów. W oświadczeniu piszą:

Dlatego musimy uświadomić obywatelom UE:

  • Komu zawdzięczają podwyżki podatków, wysokie ceny (żywności), wojny i rosnącą biedę w ciągu ostatnich pięciu lat.
  • Aby – obywatele – mieli władzę decydowania o przyszłości i kierunku UE podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w dniach 6-9 czerwca 2024!
  • Żeby mogli potem odesłać tych wszystkich skorumpowanych urzędników i polityków do domu na dobre!

Pozwólcie nam, rolnikom i mieszkańcom UE, oczyścić się – Zabierzemy im mandat posła!

Rolnicy zapowiadają, że 4 czerwca będą widoczni i głośni w Brukseli. Planują zabrać ze sobą ciągniki, transparenty i flagi. Chcą, aby ich protest był „początkiem końca dotychczasowej hegemonii niewybieralnych, brukselskich administratorów”.

- Walczmy i chodźmy razem 4 czerwca! ALL4One! Spraw, aby UE znów była wielka! – piszą w oświadczeniu organizatorzy, podsumowując swój apel.

Mkh na podst. EUnitedAGRI

Fot: Sierszeńska

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 18:38