StoryEditor

Przewoźnicy, pszczelarze i przedsiębiorcy leśni dołączają do protestu rolników. [AKTUALNA MAPA BLOKAD]

Już w najbliższy piątek 9 lutego w całej Polsce rolnicy wyjadą na drogi by okazać swój sprzeciw wobec polityki Komisji Europejskiej, która narzuciła Zielony Ład i zgodziła się na bezcłowy i nielimitowany import towarów rolnych z Ukrainy. Aktualnie na mapie jest prawie 200 protestów, a do rolników dołączyli przewoźnicy, pszczelarze i przedsiębiorcy leśni.
07.02.2024., 14:27h

Kazdego dnia rolnicy i związkowcy organizujący protesty podają nowe informacje o ich przebiegu  w każdej z niemal 200 lokalizacji.

Przewoźnicy dołączają do protestu rolników

Na swoim profilu na Facebook Komitet Obrony Przewoźników i Pracodawców Transportu zapowiedział wsparcie dla rolników, którzy organizują piątkowy ogólnopolski protest.

- Dzień dobry Przewoźnicy! Już za 2 DNI odbędą się strajki ROLNIKÓW w całej POLSCE‼️ Sprawdź, gdzie masz najbliżej, aby dołączyć do naszych kolegów (Link) Wsiadaj w swój ciągnik siodłowy i dołącz do ciągników rolniczych‼️ JEDNOCZYMY SIĘ  Dzisiaj w godzinach popołudniowych oczekujcie na kolejne informacje! Mamy dla Was NOWE wiadomości, NOWE DZIAŁANIA. KOPIPT NIE ŚPI, KOPIPT DZIAŁA! - napisał Komitet Obrony Przewoźników i Pracodawców Transportu na Facebook.

KOPiPT ma 3 postulaty, z którymi włącza sie do protetsu rolników:

  1. Rezygnacja z zakazu wyprzedzani aut ciężarowych.
  2. Eliminacja nieuczciwej konkurencji transportowej z udziałem kapitału z Rosji i Białorusi.
  3. Zmiana niekorzystnych przepisów dotyczących pakietu mobilności.

Rolników wspierają pszczelarze i przędsiębiorcy leśni

Swoje popracie dla rolników zgłosili w ostatnich dniach także pszczelarze i przedsiębiorcy leśni. 

- Uważamy, że zarówno polska żywność wyprodukowana przez polskich rolników powinna trafiać na polskie stoły, jak i drewno z polskich lasów powinno trafiać do polskich fabryk, gdzie przerabiane daje pracę i dobrobyt obywatelom. Lansowana ostatnio w Unii Europejskiej polityka ochrony środowsika zwana Europejskim Zielonym Ładem uderza zarówno w sektor rolny, jak i leśny (..). Dlatego też uważamy, że zarówno protest rolników, jak i firm, które go wspierają jest zasadny i potrzebny - piszą władze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego Oddział Wrocław w liście do NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.

Jak poinformował rzecznik rolniczej Solidarności Adrian Wawrzyniak, także pszczelarze zgłosili się do Związku z chęcią poparcia protestu rolników  w dniu 9 lutego br.

image

Protest 1000 traktorów zablokuje Poznań. Rolnicy będą rozdawać mieszkańcom owoce i warzywa

Aktualna mapa rolniczych protestów

Mapa rolniczych protestów i blokad powstaje cały czas na bieżąco i z każdym dniem przybywa na niej nowych punktów. Aktualna mapa wygląda tak jak na zdjeciu poniżej. Zmiany można sprawdzać TUTAJ.

image
FOTO: Google Maps
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. luty 2024 05:01