StoryEditor

Spleśniała żywność i prowokacje na granicy z Ukrainą. Rolnicy muszą mieć nerwy ze stali!

Sytuacja na przejściach granicznych z Ukrainą jest trudna i stale się pogarsza. Polscy rolnicy, którzy spontanicznie kontrolują transporty wjeżdżające do Polski są już zmęczeni i rozgoryczeni tym, że ich postulaty nie są realizowane. Tymczasem ze strony niektórych Ukraińców zdarzają się prowokacje. Pojawiły się także nowe zdjęcia zepsutej żywności, która wjeżdża do Polski ze Wschodu.
17.02.2024., 21:48h

Prowokacja na granicy - znieważono polską flagę

W sobotni wieczór obecni na granicy rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi opublikowali na platformie X nagranie, na którym relacjonują prowokację, która miała miejsce. Jak twierdzą rolnicy, dwóch Ukraińców podeszło blisko nich i dokonało znieważenia polskiej flagi narodowej. Podczas gdy jeden z Ukraińców filmował, drugi wytarł sobie tylną część ciała polską flagą.

Polscy rolnicy skonfiskowali nagranie, wezwali obecną na miejscu protestu policję i zgłosili ten incydent. Policjanci prowadzą wobec zatrzymanych mężczyzn czynności.

- Ukraińcy u nas w Polsce, prowokują nas żebyśmy my ich oskarżali. My im pomagamy, a oni tu przychodzą i za tą pomoc, za tą wdzięczność wycierają sobie naszą flagą tyłek - mówi na opublikowanym nagraniu jeden z rolników.

Rolnicy, którzy prowadza protest na granicy od blisko tygodnia informują, że każdego dnia są różne próby prowokacji i wojny nerwów, ale mimo zmęczenia i dużych emocji starają się na nie nie reagować.

Co wjeżdża do Polski z Ukrainy? Nowe zdjęcia

Hubert Ojdana, rolnik, o którego kłopotach po publikacji filmów z granicy pisaliśmy wczoraj, na profilu GR Ojdana na Facebook opublikował zdjęcia, które otrzymał od pracowników granicznych terminali oraz kierowców. Widać na nich wnętrza magazynów, kontenerów, wagonów i naczep aut, w których znajdują się płody rolne, które miały przyjechać do Polski z Ukrainy. Na zdjęciach jest m. in. spleśniała kukurydza i porośnięty rzepak. Widać także skutki żerowania szkodników.

image

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 13:45