Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Staż zawodowy u zachodnich sąsiadów

Obrazek

Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu zakończyło projekt zagranicznego stażu zawodowego pn. „Staż zawodowy w niemieckich gospodarstwach rolnych”, w którym udział wzięły 24 osoby.

Dominika Mulak23 października 2019, 14:20
Podczas 3-miesięcznego stażu uczestnicy odbyli szkolenie BHP, szkolenie na różnych maszynach rolniczych, szkolenie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz przygotowanie językowe. W ramach atrakcji byli także w parku rozrywki – Heide Park w miejscowości Soltau oraz zwiedzili fabrykę maszyn i sprzętu rolniczego Grimme w miejscowości Damme. Firma zajmuje się głównie produkcją maszyn i sprzętu rolniczego do uprawy i zbioru ziemniaków.

16 października w Zespole Szkół Przyrodniczych w Poznaniu odbyło się seminarium podsumowujące staż zawodowy drugiej grupy uczestników. Otrzymali oni certyfikaty potwierdzające odbycie stażu, wystawione przez partnera niemieckiego – Szkołę Deula w Nienburgu i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych oraz dyplomy ukończenia stażu zawodowego, wystawione przez Wielkopolską Izbę Rolniczą i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.

Osoby zabierające głos podczas seminarium stwierdziły, że staż zawodowy za granicą jest wielkim wyzwaniem dla uczniów - młodych polskich rolników, ale także wielką przygodą. Wzięcie udziału w stażu wymaga silnej woli, determinacji i wytrwałości oraz dużych umiejętności zawodowych. Osoby, które wzięły udział w projekcie posiadają te cechy i świetnie sobie poradziły w nowym miejscu, w obcym kraju przez tak długi okres czasu.

Co ciekawe, rozpoczął się już nabór na kolejny staż zawodowy w Niemczech.
Wszyscy zainteresowani udziałem mogą kontaktować się pod numerami telefonów:
- 608/522-198 – Piotr Szymański
- 604/323-820 – Piotr Pietrzak


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)