Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Szef wielkopolskiego ARiMR nowym wojewodą wielkopolskim

Obrazek

Był szefem regionalnego oddziału Agenci Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, teraz został wojewodą. Michał Zieliński został powołany na stanowisko wojewody wielkopolskiego.


Michał Czubak30 stycznia 2021, 17:00

Z Agencji do urzędu wojewódzkiego

Po kilku tygodniach wakatu na stanowisku wojewody wielkopolskiego poznaliśmy osobą, która będzie piastowała urząd wojewody. To 48-letni Michał Zieliński, działacz Prawa i Sprawiedliwości, który od 2018 roku kierował wielkopolskim oddziałem regionalnym Agenci Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Michał Zieliński z wykształcenia jest ekonomistą, ale od lat związany jest z działalnością rolniczą.

W 2019 roku Michał Zielińsk próbował dostać się do wielkiej polityki. Nowy wojewoda wielkopolski ubiegał się o mandat posła na Sejm.

 

Wakat po Łukaszu Mikołajczyku

Powołanie Zielińskiego na stanowisko wojewody jest pokłosiem odwołania Łukasza Mikołajczyka z tej funkcji. Mikołajczyk został odwołany po tym, jak uznał pod koniec listopada za legalną budowę zamku w Stobnicy.

Wówczas szef MSWiA złożył do premiera wniosek o odwołanie Mikołajczyka ze stanowiska tłumacząc to podjęciem decyzji "sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa". Premier podzielił to stanowisko.

 

Michał Czubak
Fot. ARiMRPicture of the author
Autor Artykułu:Michał Czubak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)