StoryEditor

Targi Ferma dla profesjonalistów w zakresie chowu i hodowli bydła, świń i drobiu

Już niebawem odbędą się już po raz trzeci w Bydgoszczy w Hali BCTW Targi Ferma. Targi te skierowane są dla profesjonalistów w zakresie chowu oraz hodowli świń, bydła oraz drobiu. Kiedy odbędą się największe, specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce?
22.12.2023., 10:30h

Targi Ferma, odbędą się Bydgoszczy w Hali BCTW, a organizatorzy spodziewają się udziału blisko 150 wystawców z Polski, jak i zza granicy. Zaprezentują oni bogatą ofertę wszystkiego, co jest niezbędne w chowie i hodowli zwierząt. Między innymi pojawią się specjaliści w zakresie:

  • genetyki,
  • pasz,
  • systemów zadawania paszy,
  • leków,
  • preparatów weterynaryjnych,
  • robotów udojowych,
  • wyposażenia budynków inwentarskich,
  • masz do zbioru i konserwacji pasz.

Ilość czy jakość – co ważniejsze w produkcji wieprzowiny?

Oprócz licznych wystawców niewątpliwym atutem targów jest konferencja naukowo-techniczna. Pierwszego dnia będzie można posłuchać podczas panelu dyskusyjnego dr Tomasza Schwarza z UP w Krakowie - „Ilość czy jakość – co ważniejsze w produkcji wieprzowiny?".

Forum Drobiarskie

Pierwszego dnia odbędzie się także Forum Drobiarskie, w którego czasie Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zajmie się tematem problemów w branży.

O zdrowiu i dobrostanie bydła, świń i drobiu

W piątek również KPODR w Minikowie wraz z Instytutem Medycyny Weterynaryjnej UMK w Toruniu zapraszają na wykłady traktujące o zdrowiu i dobrostanie bydła, świń i drobiu.

„Nauka z regionu“

Politechnika Bydgoska przygotowała aż dwudniowy cykl prelekcji „Nauka z regionu“. Tego tez dnia pojawią się tematy związanie z produkcją roslinną, natomiast w sobotę z produkcji zwierzęcej.

Branża mleczarska ludziom i środowisku

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz zaproszeni gości, drugiego dnia zapraszają do dyskusji w ramach tematu Branża mleczarska ludziom i środowisku.

II Forum Biogazu i Biometanu

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć II Forum Biogazu i Biometanu, w jego czasie Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego przybliży uczestnikom możliwości, korzyści i rozwiązania w zakresie biogazowni na własnym gospodarstwie.

image
FOTO: Mariusz Jabłoński Targi Ferma

Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.

Bezpłatna karta parkingowa będzie możliwa do otrzymania po 20 grudnia br. TUTAJ.

- Mimo że czas dla branży rolniczej nie jest łatwy i wciąż niepewna sytuacja na rynkach, szczególnie zbożowym i maszyn rolniczych, mocno dotyka ten sektor gospodarki wierzymy, że przyszłoroczna FERMA potwierdzi, jak ważną częścią rolnictwa jest profesjonalna hodowla zwierząt i produkcja żywności najwyższej jakości, u podstaw których, leżą dobrostan, zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko naturalne. Duże zainteresowanie imprezą wśród hodowców oraz wsparcie jakiego udzielają nam Kujawsko Pomorska Izba Rolnicza, KPODR Minikowo oraz federacje i związki branżowe, pozwala nam optymistycznie patrzeć na edycję 2024, dlatego już dziś zapraszam wszystkich do Bydgoszczy - mówi Prezes Zarządu DLG Agrofood, organizatora Fermy, Mariusz Jabłoński.

Zapraszamy do Bydgoszczy, do Hali BCTW w dniach 23 - 25 lutego 2024!

Szczegóły na stronie www.targiferma.com.pl

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. kwiecień 2024 22:52