StoryEditor

Tradycyjna parada świątecznych ciągników w Niemczech! [VIDEO]

To już trzecia ogólnoniemiecka akcja #EinFunkenHoffung, podczas której ulice miast i wsi naszych sąsiadów wypełniają się udekorowanymi przez świąteczne lampki ciągnikami. Parada niesie za sobą również bardzo ważny przekaz i zwraca uwagę na problemy, z jakimi musi mierzyć się rolnictwo.

Ciągniki udekorowane lampkami świątecznymi to ważne przesłanie

Ulicami miast i wsi u naszych zachodnich sąsiadów już po raz trzeci w ramach ogólnoniemieckiej akcji #EinFunkenHoffnung  rolnicy przejadą swoimi ciągnikami udekorowanymi świątecznymi lampkami.

Celem bożonarodzeniowej parady traktorów, oprócz symboliki Bożego narodzenia, jest również zwrócenie uwagi na problemy z jakimi muszą się mierzyć rolnicy każdego dnia. Dzięki temu też, ogólnoniemiecka kampania świąteczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdziły poprzednie edycje w latach 2020 i 2021. 

W tym roku większość przejazdów planowana jest jeszcze na soboty wypadające 10 i 17 grudnia 2022 roku. 

Parada ma dać rolnikom nadzieję, zwłaszcza że perspektywy na najbliższe miesiące nie są wesołe

Podczas zeszłorocznej akcji zbierano środki pieniężne, które trafiły do poszkodowanych w powodzi w dolinie Ahr. Była to jedna z największych klęsk żywiołowych w najnowszej historii Niemiec. Podczas powodzi zginęły aż 134 osoby.

Co roku odbywa się również inicjatywa „We make you shine”, którą rozpoczyna przejażdżka w Szpitalu Uniwersyteckim w Hamburgu. Dzięki temu dzieci przebywające w szpitalu na oddziale onkologicznym, mogą na chwilę oderwać się od codzienności, a świecące traktory to dla nich duża frajda.

W tym roku parada ma szczególne znaczenie dla rolników. Wielu z nich w ciągu ostatnich miesięcy zrezygnowała z działalności, a najbliższe perspektywy nie napawają optymizmem. 


Sprawdź jak wyglądało poprzednie edycje

W tym roku wiele osób nie może doczekać się tego niezwykłego Festiwalu Świateł 2022. Media społecznościowe (Facebook, Instagram i TikTok) zalewają zdjęcia i filmiki z poprzednich edycji po hasztagiem #einfunkenhope.

  

 

 

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał i Bernat Patrycja

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Fot. topagrar.com

Natalia Marciniak
Autor Artykułu:Natalia Marciniak

dziennikarka Tygodnika Poradnika Rolniczego specjalizująca się w tematyce społecznej oraz uprawie roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. luty 2024 11:59