StoryEditor

Tragiczny wypadek: Włoch zginął pod tonami grana padano

W niedzielę doszło do tragicznego wypadku w magazynie sera w północnych Włoszech. 74-letni Giacomo Chiapparini został zmiażdżony przez tysiące balotów sera. Wypadek był śmiertelny.
10.08.2023., 11:08h
Według strażaków, Chiapparini sprawdzał dojrzewające sery, które były przechowywane na metalowych półkach, najwyższa z nich miała 10 metrów wysokości. Niestety, jedna z półek załamała się, co spowodowało efekt domina, który obalił tysiące balotów sera, każdy ważący około 40 kg.

12 godzin akcji ratunkowej

Ratownicy musieli przesunąć sery i półki ręcznie, aby dotrzeć do Chiappariniego. Cała akcja ratunkowa zajęła około 12 godzin, ale niestety nie udało się uratować życia mężczyzny.

Magazyn, położony w niewielkim miasteczku Romano di Lombardia koło Bergamo, zawierał 25 000 balotów grana padano, popularnego sera we Włoszech. Grana padano jest produkowany z krowiego mleka i dojrzewa przez co najmniej 9 miesięcy. Jest często używany jako dodatek do makaronów lub sałatek.
Chiapparini był znany jako miłośnik sera i pasjonat jego produkcji. Jego rodzina i przyjaciele opisali go jako pracowitego i życzliwego człowieka.

Mkh na podst. The Local, The Guardian 
Fot: envato.elements
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 10:26