Trump obcina dotacje na rolnictwo

Trump obcina dotacje na rolnictwo

Zmian za oceanem ciąg dalszy. Tym razem prezydent USA Donald Trump zamierza obciąć dotacje na rolnictwo w 2018 r.

r e k l a m a

Biały Dom opublikował pierwszą propozycję budżetu rolnego na rok fiskalny 2018 pod tytułem „Plan budżetowy czyniący Amerykę ponownie wielką”. Przygotowany pprzez Donalda Trumpa i jego doradców dokument zakłada redukcję finansowania rolnictwa aż o 21 % z 22,6 mld dolarów do 17.9 mld dolarów. Redukcja ta dotyczy dokładnie Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa.

W sprawie głos zabrał prezes Narodowego Stowarzyszenia Producentów Pszenicy (NAWG) David Schemm. Twierdzi, że tak duże cięcia poważnie zagrażają funkcjonowaniu biurom departamentu rolnictwa na poziomie hrabstw, programom związanym z poprawą infrastruktury rolniczej i co najbardziej dotyczy NAWG niewiadomej jeśli chodzi o przyszłość szeroko pojętych badań nad pszenicą.

Redukcja dofinansowania ma dosięgnąć też Agencję Ochrony Środowiska (EPA)o 31%, jednak doniesienia nie podają konkretnych kwot. Zdaniem jednak NAWG ta akurat nie musi okazać się szkodliwa dla agencji. Nawet po obcięciu funduszy zachowa ona pełną mobilność jeśli chodzi o przegląd rejestracji środków ochrony roślin i ocenę nowych produktów. Rolnicy nawet po zmianie finansowania będą mogli polegać na ocenie EPA dotyczącej wszelkich rozwiązań związanych z ochroną roślin. Władze NAWG zaapelowały o zdrowy rozsądek podczas ustalania budżetu, kiedy proces ten się już rozpocznie.

jd, fot. Ignaczewski

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii