StoryEditor

Walka z bezdomnością zwierząt - co proponuje MRiRW?

Zmiany w zasadach prowadzenia schronisk dla zwierząt oraz obowiązkowe czipowanie psów. W ministerstwie rolnictwa zaprezentowano pomysły na walkę z bezdomnością zwierząt.
26.08.2020., 17:08h
W spotkaniu w ministerstwie rolnictwa wzięło udział ok. 50 przedstawicieli schronisk dla zwierząt oraz lekarze weterynarii. Jego celem było omówienie zmian w rozporządzeniu dotyczącym schronisk.

- To rozporządzenie, które obecnie obowiązuje jest stare i nie spełnia wymogów współczesnego dobrostanu dla zwierząt. Chcielibyśmy to naprawić i stworzyć takie prawo, które będzie lepsze i będzie lepiej chroniło zwierzęta – powiedział na konferencji prasowej Wojciech Albert Kurkowski pełnomocnik ministra rolnictwa ds. ochrony zwierząt.

Zmiany mają dotyczyć minimalnych warunków utrzymywania zwierząt w schroniskach takich jak np. wielkość kojców. Ale także np. minimalnej odległości schronisk od budynków mieszkalnych.

- Zagwarantowanie zwierzętom minimalnych warunków bytowania jest podstawą. Ułatwia to także zadanie podczas kontroli prowadzonych przez Inspekcję Weterynaryjną. Zagwarantowanie powierzchni minimalnych, oświetlenia jak również ruchu dla tych zwierząt ma fundamentalne znaczenie w nowoczesnym państwie – powiedział Bogdan Konopka Główny Lekarz Weterynarii.

Podczas konferencji prasowej zapowiedziano także, że zwierzęta towarzy...
Pozostało 50% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. kwiecień 2024 23:37