Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Węgla nie ma, rząd daje dopłaty

Obrazek

Co z ceną i dostępnością węgla? Sezon grzewczy coraz bliżej...

Krzysztof Gębski22 lipca 2022, 13:30
Rząd zapowiedział wprowadzenie dodatku węglowego 3000 zł na zakup węgla, wszystkim, którzy grzeją tym surowcem. Z dodatku ma skorzystać ok. 3,5 mln gospodarstw domowych. Jedynym warunkiem otrzymania świadczenia, jest zgłoszenie swojego źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (wszyscy mieli taki obowiązek do końca czerwca). Wypłatą dodatków mają zająć się gminy.

Po ostatnich  pogłoskach o rządowej ustawie o cenie węgla nie wyższej niż 996zł , sprzedaż na składach w drastycznym tempie spadła. Jedni czekają na obiecany przez rząd tani węgiel, inni na dopłaty.
Możemy się domyśleć, że taka sytuacja jesienią spowoduje kumulację chętnych na zakup węgla. Pomysł dodatku węglowego nie spodobał się ciepłowniom, które już teraz nie mają odpowiednich środków finansowych na zakup surowca. A co z jego dostępnością? Składy świecą pustkami, a zapasy są na najniższym poziomie od kilkunastu lat. Tegoroczny sezon grzewczy to jedna wielka niewiadoma.

fot. pixabay.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)