StoryEditor

Sprawdź, czy studia podyplomowe IOR–PIB: Integrowana produkcja roślin są dla Ciebie!

Na kolejną edycję studiów podyplomowych 2022/2023 w zakresie integrowanej produkcji ze szczególnym uwzględnieniem ochrony roślin i rolnictwa ekologicznego, zaprasza Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy. Zainteresowany? Poznaj szczegóły.
22.07.2022., 11:07h

Po pierwsze, przyszłym studentom proponowane są zajęcia w systemie hybrydowym. W przypadku zjazdów stacjonarnych, będą one odbywały się w siedzibie IOR – PIB przy ul. Władysława Węgorka 20 w Poznaniu. Ponadto przewidziano także zajęcia terenowe, podczas których studenci dowiedzą się więcej na temat upraw polowych i roślin sadowniczych.

Czego się nauczysz?

Jak zapewniają władze uczelni, studia podyplomowe IOR – PIB obejmują szerokie spektrum tematów związanych z prowadzeniem produkcji rolniczej, sadowniczej i warzywniczej, zgodnie z zasadami integrowanej produkcji roślin (IPM).

– Program studiów obejmuje program szkolenia dla osób prowadzących szkolenia w zakresie integrowanej produkcji roślin. Podczas ponad 220 godzin zajęć merytorycznych przedstawione zostaną zagadnienia m.in. przepisów prawnych, metod ochrony roślin wykorzystywanych w IPM, planowania i zakładania upraw, agrotechniki, nawożenia, ochrony przed agrofagami, zbioru i przechowywania płodów rolnych oraz ekonomii uprawy – czytamy w materiałach źródłowych.

Co więcej, program studiów uwzględnia ponadto rekomendacje dobrej praktyki rolniczej (w tym Global G.A.P.), dlatego też PIB wprowadził do programu wykłady na temat rolnictwa ekologicznego.

Papier w ręku: dyplom i uprawnienia 

Co uzyskujesz po studiach? Dyplom jest niezbędny dla osób pragnących nabyć uprawnienia do prowadzenia szkoleń w zakresie integrowanej produkcji roślin. W myśl obowiązujących przepisów, osoby takie muszą mieć bowiem ukończone studia wyższe na odpowiednim kierunku lub studia podyplomowe w danym zakresie.

Więcej informacji TUTAJ

Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy (IOR – PIB) jest państwową jednostką naukowo-badawczą nadzorowaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powołaną 24 stycznia 1951 roku. Główna siedziba IOR – PIB znajduje się w Poznaniu, natomiast oddział w Sośnicowicach. Do Instytutu należą również trzy terenowe stacje doświadczalne: w Białymstoku, Toruniu i Rzeszowie, oraz Polowa Stacja Doświadczalna i Rolniczy Zakład Doświadczalny, które zlokalizowane są w Winnej Górze (na terenie Wielkopolski). 

kp
fot. IOR – PIB

Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
27. luty 2024 23:34