StoryEditor

Wielkopolska: Bydło i świnie spłonęły w pożarze gospodarstwa rolnego

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w sobotę 19. września w miejscowości Garki (pow. ostrowski) w Wielkopolsce. Po godz. 15:00 w jednym z gospodarstw pojawił się ogień, który szybko ogarnął budynki gospodarczo - inwentarskie, w których znajdowały się zwierzęta oraz zapasy słomy i siana.
20.09.2020., 14:09h
Na miejscu bardzo szybko pojawiło się aż 15 zastępów straży pożarnej. 5 zastępów PSP i 10 OSP z okolicznych wsi, w tym 2 cysterny. Ponieważ gospodarstwo ma zwartą zabudowę, strażacy najpierw musieli zabezpieczyć przed ogniem budynki mieszkalne. Dopiero gdy to się udało skupili swoje działania na gaszeniu pożaru dwóch budynków inwentarskich, w których znajdowały się zwierzęta i pasze objętościowe.

Niestety, strażakom udało się uratować tylko 20 prosiąt, 1 maciorę i 1 cielaka. W pożarze spłonęły byki, cielaki, maciory i prosięta. Ich dokładna liczba nie jest znana. Gospodarze są w szoku i dużym stresie i nie potrafili podać strażakom dokładnej liczby posiadanego przez siebie inwentarza w chwili wybuchu pożaru.

Z uwagi na ciężkie przeżycia właścicieli gospodarstwa na miejsce wezwano także karetkę pogotowia.

Na miejscu trwa liczenie strat i ustalanie przyczyn powstania pożaru.

oprac. bcz na podst. ostrow24.tv
Fot. ostrow24.tv
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 12:04