Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Cukrownia w Środzie Wielkopolskiej po awarii rozpoczęła kampanię

Obrazek

Po ubiegłotygodniowej awarii w zlokalizowanej w tym rejonie Wielkopolski cukrowni Pfeifer & Langen nie ma już śladu, a zdrowiu poszkodowanym pracownikom nic nie zagraża. Cukrownia rozpoczęła dziś kampanię buraczaną, która ma potrwać do drugiej dekady stycznia.

Karol Pomeranek16 września 2022, 14:58

W cukrowni w Środzie doszło do rozszczelnienia instalacji z dwutlenkiem węgla

W środę rano w średzkiej cukrowni doszło do rozszczelnienia instalacji z tzw. gazem saturacyjnym, w skład którego wchodzi głównie dwutlenek węgla. W wyniku zdarzenia siedmiu pracowników trafiło na obserwację do szpitali

– Wszyscy zostali dokładnie przebadani. Według informacji, które otrzymaliśmy od lekarzy, ich zdrowiu nic nie zagraża – uspokaja Roman Kubiak, prezes zarządu Pfeifer & Langen Polska

Dodatkowe czujniki gazu dla pracowników cukrowni w Środzie

Jak podaje biuro prasowe spółki, firma wszczęła postępowanie wyjaśniające we współpracy z odpowiednimi służbami. W trybie natychmiastowym przebudowano fragment instalacji, gdzie doszło do awarii, a Pfeifer & Langen Polska przeprowadził również kontrole instalacji we wszystkich swoich cukrowniach

Zdrowie naszych pracowników jest dla nas niezwykle ważne. Na wszelki wypadek wyposażyliśmy ich również w dodatkowe czujniki gazu – dodaje prezes Kubiak. 

Ruszyła kampania w cukrowniach Pfeifer & Langen Polska

Cukrownia w Środzie Wielkopolskiej 16 września rozpoczęła tegoroczną kampanię buraczaną. Wcześniej, bo 6 września koncern Pfeifer & Langen ruszył z kampanią w cukrowni w Miejskiej Górce, 7 września – w Glinojecku, a 8 września – w Gostyniu.

– Według założeń kampania skończy się na Mazowszu w pierwszej dekadzie stycznia, a w Wielkopolsce – w drugiej dekadzie tego miesiąca – poinformował nas Maciej Grobelny, dyr. ds. surowcowych Pfeifer & Langen Polska.

fot.: Pfeifer & Langen Polska


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)