StoryEditor

Seminarium buraczane już 14 marca w Minikowie – zapraszamy!

Buraki cukrowe, mimo wysokich kosztów produkcji, to nadal jedna z najbardziej opłacalnych upraw. Jednak uwarunkowania polityczne rynkowe powodują, że jego uprawa jest bardzo wymagająca. Zwłaszcza, że na przeszkodzie stają także susza, coraz mniej substancji herbicydowych oraz problem odporności chwościka.
11.03.2024., 15:27h

Na burakach już stawiano krzyżyk, a tymczasem okazuje się, że sporo rolników, chciałaby wrócić do tej uprawy. Pojawiają się jednak wątpliwości, jak choćby, jak odnaleźć się w płodozmianach buraczanych w ekoschematach, dopłatach i warunkowości? Mamy dla państwa świetną okazję, aby podyskutować w gronie ekspertów i praktyków.

Zapraszamy na seminarium buraczane, które odbędzie się 14.03.2024 r. w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie (woj. kujawsko-pomorskie). Mottem przewodnim tego wydarzenia jest: „Prowadzenie plantacji buraków w warunkach utrudniających ochronę”, a w programie poruszymy ważne aktualne tematy agrotechniczne:

  • Burak cukrowy w ekoschematach, dopłatach i warunkowości – Grzegorz Ignaczewski, Agraves
  • Odchwaszczanie buraków w trudnych warunkach – Mateusz Krawczyk
  • Strategia walki z chwościkiem – prof. Jacek Piszczek, IOR TSD Toruń

Po serii wykładów odbędzie się także debata o sytuacji na rynku tej ważnej gospodarczo uprawy, z możliwością zadawania pytań przez uczestników spotkania. Problemów i bieżących zagadnień nurtujących rolników nie brakuje.

Zapisy na www.buraki.topagrar.pl.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
12. kwiecień 2024 09:50