Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny rzepaku>

Rynek rzepaku: prognozy USDA obniżają ceny

Subskrybuj lub zaloguj się,

aby obejrzeć film.

Szacunki światowej produkcji nasion oleistych na 2022/23, wynosząc 646,8 mln t są zdecydowanie najwyższe w porównaniu z ostatnimi pięcioma sezonami. Na te doniesienia natychmiast obniżkami reagują giełdy.

dr Juliusz Urban17 czerwca 2022, 09:30

Na taki wynik prognoz amerykańskich ekspertów składają się wyższa produkcja soi (+43,4 mln t rok do roku) i rzepaku (+9,5 mln t), które częściowo równoważone są niższymi prognozami dla słonecznika (–8,16 mln t).

Odnosząc się do rzepaku eksperci USDA oceniają, że jego produkcja w nadchodzącym sezonie wzrośnie do 80,8 mln t. Na największe wzrosty liczyć może Kanada, w której susza w ubiegłym roku zredukowała zbiory o 35%. W tym sezonie ma być lepiej i Kanada zbierze 20 mln ton


Pozostało 86 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ