StoryEditor

6 tysięcy Zetorów pojedzie do Rosji

Spółka Zetor wraz z rosyjskim partnerem Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) podpisały kolejne porozumienie, na mocy którego do roku 2022 do Rosji trafi 6 tys. ciągników.
28.12.2017., 06:12h
Przedmiotem umowy są modele Forterra, ale Rosjanie wyrazili również zainteresowanie dostawami innych serii ciągników Proxima i Crystal oraz trzycylindrowych silników czeskiego producenta. Ponadto inżynierowie Zetora mają udzielić wsparcia technicznego przy produkcji ciągników do 50 koni. Współpraca , która oficjalnie rozpocznie się w przyszłym roku ma opiewać na kwotę 550 milionów euro.

Warto zaznaczyć, że dla Zetora nie jest to pierwsze porozumienie o ścisłej współpracy z rosyjskim producentem. Jeszcze w październiku bieżącego roku podczas Międzynarodowych Targów Maszynowych w Brnie przedstawiciele spółki Zetor oraz rosyjskiego partnera podpisali pierwsze porozumienie dotyczące dostawy do Rosji 450 ciągników w 2018 roku. Nowy dokument zacieśnia współpracę zarówno pod względem czasu trwania kontraktu, jak i wielkości dostaw komponentów. 

Po wejściu na rosyjski rynek Zetor spodziewa się umocnienia pozycji marki na terytorium Rosji. Tak długoterminowy kontrakt o wysokiej wartości powoduje, że zamówienie jest istotnym wydarzeniem nie tylko dla firmy Zetor, ale i czeskiej gospodarki. 

Spółka KEMP specjalizuje się w produkcji systemów i komponentów hydraulicznych, maszyn CNC, ładowarek oraz komponentów przeznaczonych do uniwersalnych układów robotycznych. KEMP zapewni homologacje dla maszyn wyprodukowanych w Rosji oraz zajmie się kwestiami handlowymi i serwisowymi związanymi z ciągnikami sprzedawanymi pod marką Zetor ANT. Ciągniki znajdą zastosowanie w rosyjskich gospodarstwach rolnych, w służbach komunalnych i w budownictwie.
Fot. firmowe
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 11:31