StoryEditor

Listopad lepszy od października

Każdy, nawet niewielki wzrost sprzedaży sprzętu rolniczego cieszy. Oto wyniki rejestracji ciągników i przyczep.
23.12.2016., 15:12h

Traktory: w listopadzie 2017 r. sprzedaż ciągników nieznacznie wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem. W listopadzie zarejestrowano 518 nowych traktorów – to 19% więcej niż w październiku. Mimo miesięcznego wzrostu, utrzymuje się tendencja spadkowa w porównaniu z 2015 r. – informuje agencja Martin & Jacob.

Na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży wysunął się Zetor, awansując z drugiego miejsca, które zajmował w październiku. Tym samym wyprzedził październikowego lidera – markę John Deere, która tym razem zamyka podium. Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się marki Deutz-Fahr i Ursus. Trzy przodujące województwa w traktorach to według listopadowych rejestracji: mazowieckie – 111 ciągników, wielkopolskie – 69 i podlaskie – 41.

Przyczepy: w listopadzie wzrosła także sprzedaż przyczep, których zarejestrowano 164 szt., czyli o 6% więcej niż przed miesiącem. Pozycję lidera utrzymuje Pronar, na którego produkty zdecydowało się w listopadzie 59 klientów. Na drugim miejscu jest Metal-Fach (27 szt.), a na trzecim Metaltech (17 szt.).

Najpopularniejsze modele mają ładowność od 10 do 13 t. Drugie w tym porównaniu okazały się przyczepy o tonażu 6–7 t, a trzecie między 13 a 17 t, które stanowiły aż 13% rynku. Zainteresowaniem cieszą się też przyczepy o niższej ładowności: między 3 a 4 t (niemal 11% rynku) i 4–5 t (9% rynku).

W listopadzie najwięcej nowych przyczep zarejestrowano w woj. wielkopolskim (21 szt.), mazowieckim (20 szt.) i łódzkim (18 szt.).
oprac. jj

Fot. Józefowicz

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 04:34