StoryEditor

Miał 1,5 promila, wjechał w traktor i próbował uciekać

Pijany kierowca rozpędzonego mitshubishi wjechał prosto w ciągnik i próbował uciekać. Rolnik doznał poważnych obrażeń, a jego traktor nadaje się na złom.
15.05.2017., 12:05h

Wieczorem 11 maja br., mając 1,5 promila alkoholu we krwi 41-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów jechał z nadmierną prędkością. Pijany kierowca stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym naprzeciw ciągnikiem kierowanym przez 65-letniego rolnika w miejscowości Kraśniczyn (w powiacie krasnostawkim). Z relacji traktorzysty wynika, że kierowca mitshubishi po zdarzeniu próbował jeszcze uciekać, jednak stan jego samochodu nie powolił na przejechanie dłuższego odcinka.

Zaraz po wypadku, na miejsce przyjechali policjanci, dopełnili wszelkich wymaganych procedur, w tymi sprawdzili także trzeźwość uczestników wypadku. Okazało się, że sprawca zdarzenia, czyli kierowca mitshubishi miał 1,5 promila, natomiast rolnik był zupełnie trzeźwy. W wypadku na szczęście nikt nie zginął, jednak traktorzysta trafił do szpitala, ponieważ doznał obrażeń ciała, mogących zagrażać funkcjonowaniu jego organizmu, natomiast pijany kierowca doznał jedynie nieznacznych potłuczeń.


Pijanemu kierowcy natychmiast zatrzymano prawo jazdy, w najbliższym czasie zostanie także postawiony przed sądem, gdzie odpowie nie tylko za spowodowanie wypadku, ale także za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.    ag

fot. KPP Krasnystaw

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 07:27