StoryEditor

NBOR: Jak często psuje się traktor?

Odpowiedź na to pytanie otrzymaliśmy od ponad 600 rolników, którzy w drugiej edycji oceny ciągników w ramach Niezależnego Badania Opinii Rolników uważnie przyjrzeli się swoim traktorom.
19.10.2018., 11:10h

Na największą niezawodność silnika (rys. 1. układ zasilania) wskazują rolnicy, którzy wzięli udział w badaniu NBOR w przypadku ciągników Massey Ferguson. Sprzęt tej marki uzyskał łączną ocenę 4,40. Tuż za nim uplasowali się reprezentanci marki John Deere i Fendt (po 4,38) oraz New Holland (4,34).Zdaniem rolników zdecydowanie najmniej awaryjny układ elektryczny mają ciągniki marki John Deere (rys. 1. układ elektryczny). Słabo w tej kategorii wypadły ciągniki Zetor i Ursus. Warto podkreślić, że w pięciostopniowej skali średnia ocena niezawodności elektryki we wszystkich ponad 600 ocenianych ciągniakach to zaledwie 3,47.

RYS. 1. OCENA NIEZAWODNOŚCI UKŁADÓW

Największą niezawodność silnika, układu elektrycznego i przekładni rolnicy docenili w ciągnikach Fendt, John Deere i Massey Ferguson.

Przyjrzyjmy się jeszcze działaniu przekładni (rys. 1. skrzynia przekładniowa). Tu przoduje marka Fendt z wynikiem 4,63. Rolnicy są zadowoleni z małej awaryjności skrzyni biegów także ciągników marki John Deere (4,43) i Massey Ferguson (4,40). I tym razem ranking zamykają Zetory (3,68) i Ursusy (3,53).

KTÓRY PALI NAJMNIEJ?

Spalanie to jedno z wa...

Pozostało 81% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 23:05