StoryEditor

New Holland czy John Deere?

Kto wygrał w lipcowym zestawieniu rejestracji ciągników? Walka o palmę pierwszeństwa w sprzedaży ciągników to prawdziwy bój o każdy traktor. Zwycięzcą został...
20.08.2017., 18:08h
...John Deere, który w lipcu sprzedał 146 traktorów. Tym samym wyprzedził dotychczasowego lidera, markę New Holland, która musiała zadowolić się wynikiem gorszym zaledwie o... jeden traktor!

  W skali miesiąca John Deere zwiększył sprzedaż o 26%, a w porównaniu z lipcem 2016 r. o 17%. W przypadku New Hollanda wartości te wynosiły odpowiednio 24% w porównaniu z czerwcem i 84% w stosunku do lipca ub.r.

Lipiec zaskoczył pozytywnie, gdyż sprzedaż traktorów w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosła o 8%, co stanowi 832 pojazdy. Warto zaznaczyć, że była wyższa aż o 31% w stosunku do lipca ub.r. To dane agencji Martin & Jacob.

Wystarczyło sprzedać 84 ciągniki, aby znaleźć się na trzecim miejscu. Ta sztuka udała się Zetorowi, który osiągnął wzrost o 2% w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Czwartą lokatę zajmuje Deutz-Fahr (80 ciągników), piątą Kubota (75), a szóstą Claas (50).

Jeśli chodzi o sprzedaż od początku roku, prowadzi New Holland – 821 rejestracji ciągników, drugi jest John Deere – 663 traktory, a trzecią lokatę zajmuje Kubota – 605 pojazdów.
oprac. jj

Fot. Józefowicz
Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 10:08