StoryEditor

72-letni mężczyzna przejechany przez traktor!

Starszy mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala po tym, jak przejechał po nim traktor. Jest w ciężkim stanie.
31.07.2017., 15:07h
Niedzielne przedpołudnie (30.07.17 r.) okazało się bardzo pechowe dla 72-letniego mężczyzny, mieszkańca wsi w gminie Gorzków (powiat Krasnystaw, województwo lubelskie). Mężczyzna nie wykonywał żadnych prac rolniczych, a jedynie za pomocą sprężarki ciągnika chciał napompować koło w rowerze.

Niestety, prawdopodobnie przez brak rozwagi, po tym, jak odpalił traktor, mężczyzna stanął z przodu ciągnika, obok kabiny. Nie zauważył jednak, że traktor był pozostawiony na biegu.

Na jego nieszczęście maszyna ruszyła i przewróciła mężczyznę, a potem kołem przejechała po jego klatce piersiowej i głowie.

Świadkiem całego zdarzenia była córka 72-latka, która zauważyła wypadek przez okno. Wezwała służby ratunkowe, a te po przybyciu na miejsce udzieliły pierwszej pomocy.  Ze względu na charakter zajścia poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem pogotowia ratunkowego. Lekarze określają stan mężczyzny jako ciężki. Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz jego przyczyny.

Apelujemy o rozwagę przy pracy z maszynami rolniczymi. Mimo, że pogoda pozostawia wiele do życzenia, a głowy rolników zaprząta troska o ryzyko utraty plonu, to pamiętajmy: nic nie jest ważniejsze od naszego zdrowia. Warto też znaleźć czas, by upewnić się, czy sprzęt na którym pracujemy jest należycie zabezpieczony.

al na podst. Policja LubelskaAneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 16:29