Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Uwaga na samozapłon siana!

05.06.2017

Drukuj

Uwaga na samozapłon siana!

Artykuł dostępny

W sobotę koło godziny 17:00 straż pożarna została wezwana do groźnie wyglądającego pożaru na drodze nr 39 w Wyszonowicach. Od samozapłonu zapaliło się siano przewożone na przyczepie traktora.

r e k l a m a

- Wczoraj o godzinie 16:43 zostaliśmy zadysponowani do pożaru siana na przyczepie rolniczej w miejscowości Wyszonowice. W działaniach udział brał zastęp OSP Wiązów, JRG Strzelin oraz Policja – pisze na swoim fanpagu Ochotnicza Straż Pożarna w Wiązowie.

Przypominamy, że samozapłon siana jest możliwy. Zwykle następuje w następstwie procesu fermentacyjnego – bakterie biorące udział w procesie fermentacji wytwarzają ciepło i podnoszą temperaturę suchego siana tak, że może się zapalić. A jeśli siano (lub słoma) ma zbyt mało suchej masy, to samozapłon następuje jeszcze szybciej, dlatego tak ważne jest wietrzenie i przerzucanie siana w celu osuszenia go.   ag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Wiązowie

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii