StoryEditor

Wspólny silnik John Deere i Deutz AG

Dwa światowe koncerny, słynące z produkcji silników, zdecydowały się podążać wspólną drogą. Deutz AG i John Deere Power Systems ogłosiły współpracę w zakresie rozwoju konstrukcji silników do 180 KM.
19.12.2020., 22:12h

John Deere Power Systems i Deuzt będą wspólnie opracowywać projekty jednostek napędowych o mocy do 180 KM. Dzięki tej współpracy obie firmy mogą poszerzyć swoją bazę, a zakres wspólnego rozwoju obejmuje projekt silnika, z którego każda firma na etapie końcowym dostosuje swój produkt do specyficznych potrzeb klientów za pomocą oprogramowania silnika i elementów sterujących.

John Deere i Deutz na bazie swoich wieloletnich światowych doświadczeń i możliwości chcą poszerzyć ofertę, co przełożyć się ma na wzrost wartości rynkowej i klienta. Produkcja i dystrybucja silników będzie wykonywana niezależnie przez firmy John Deere i Deutz. Nowy silnik w segmencie ciągników rolniczych dostępny będzie tylko w maszynach John Deere.

John Deere informuje, że na potrzeby rynku rolniczego produkuje silniki o mocy od 22 do 670 KM w modelu 9RX. podobnie oferta kształtuje się w firmie Deutz AG, która produkuje jednostki o mocy od 24 do 680 KM.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 13:12