StoryEditor

Traktory Zetor od 20 do 170 KM

O nowych modelach ciągników, niezrealizowanych planach w bieżącym roku i perspektywach rozwoju marki Zetor w Polsce opowiada nam Petr Konštacký Prezes Zarządu Zetor Polska.
03.11.2020., 22:11h

Jan Beba: Jaka jest obecna kondycja spółki Zetor Polska?

Petr Konštacký: W 2020 rok nasza Spółka weszła z nowymi planami, które niestety pokrzyżował problem z COVID 19. Nie odbyły się planowane wystawy, eventy i pokazy pracy ciągników na polach pokazowych. Na szczęście branża rolnicza nie odnotowała z powodu pandemii wirusa tak dużych strat jak inne branże naszej gospodarki. Dlatego sytuacja Zetor Polska jest stabilna i normalnie wprowadzamy do sprzedaży nowe modele ciągników, szczególnie w nowych segmentach mocy od 20 do 70 KM. Liczymy na coraz większa obecność naszych ciągników w tej szybko rosnącej  części rynku.

J.B. Do jakiej grupy klientów adresowane są nowe ciągniki o mocy od 20 do 50 KM?

P.K. To specjalny segment, który można nazwać komunalnym. W ostatnich latach bardzo dużo takich małych ciągników wchodzi w rynek polski i myślę, że jest tam też miejsce dla naszej marki. Głównym odbiorcą takiego sprzętu są gminy, spółdzielnie mieszkaniowe, firmy zajmujące się zielenią miejską i małe gospodarstwa rolne. Jest to dla nas nowy segment i trudno, szczególnie w obecnej Covidowej sytuacji przewidywać nasz udział w rynku w najbliższym czasie....

Pozostało 79% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 13:47