StoryEditor

Idą żniwa. Ile kosztuje używany kombajn zbożowy?

Żniwa za pasem, a niektórzy rolnicy zapewne zastanawiają się nad zakupem używanego kombajnu, którego dotychczas nie mieli w gospodarstwie lub wymianą wysłużonego sprzętu na nowszy model. Sprawdziliśmy oferty używanych kombajnów na portalu ogloszenia.agro.pl
08.06.2021., 11:06h

Wśród dostępnych ofert znalazłem kombajny z praktycznie każdej klasy wydajności, od legendarnych Bizonów po hybrydowe kombajny Lexion. Wśród nich jest sporo ofert maszyn, które wydajnością plasują się pomiędzy wymienionymi modelami. Wybrałem kilka ciekawych pozycji z nowego portalu Polskiego Wydawnictwa Rolniczego – ogloszenia.agro.pl.

Następcy Bizona

Gospodarze, którzy szukają np. zastępcy za wysłużonego Bizona lub Claasa Mercatora, powinni zerknąć na kombajn Deutz-Fahr 5445 H. To maszyna z 2009 roku z 4 wytrząsaczami i przyrządem żniwnym o szerokości 4,2 metra. Po przesiadce ze starszych kombajnów dużym udogodnieniem będzie napęd z hydrostatu oraz 3 biegowa przekładnia. Zbiornik ma pojemność 3700 l, a opróżnimy go za pomocą hydraulicznie rozkładanej rury. Kombajn przepracował ponad 1400 motogodzin. Maszyną o podobnych parametrach jest Claas Avero 240. Sprzęt z 2012 roku generuje moc 205 KM. Serce kombajnu stanowi młocarnia z systemem APS, a przyrząd żniwny ma szerokość 5,4 metra.

Tucano, John Deere W i New Holland

Do zbioru plonów z nieco większych areałów przyda się większy kombajn. Wśród ofert używanych kombajnów znalazłem John Deere’a W550, to 5 klawiszowa maszyna z dużym zbiornikiem o pojemności 8000 litrów. Przepracował ponad 2600 motogodzin. Kolejnym kombajnem, jaki znalazłem jest Claas Tucano 440 z 7,5 metrowym hederem typu Vario. Jest to nie lada okazja, ponieważ maszyna ma na liczniku ok. 800 motogodzin. Kombajn charakteryzuje się układem omłotowym APS oraz szerokim ogumieniem. Kupujący zainteresowani tylko marką New Holland mogą sprawdzić model TX 68. Wyposażony jest on w 6 metrowy heder z poziomowaniem, klimatyzację oraz jak zapewnia sprzedający – nigdy nie kosił kukurydzy. Wśród używanych kombajnów NH jest jeszcze CX 6090, i nieco starszy TX 34.


Wydajne kombajny zbożowe

Do wzmocnienia floty podczas świadczenia usług na wielkich areałach przydać się może Lexion 770 z 2017 roku z ponad 12 metrowym hederem i podwoziem gąsienicowym Terra Trac. Nieco mniejszy Lexion 660 jest dostępny razem z hederem o szerokości 7,7 metra. W ofertach używanych kombajnów widnieje również kombajn John Deere 9660 WTS z 2009 roku. Wyposażony jest on w heder o szerokości 6,7 metra oraz stół do zbioru rzepaku.
Więcej ogłoszeń z używanymi maszynami rolniczymi znajdziecie na portalu ogloszenia.agro.pl
opr. Łukasz Siara
fot. Siara

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 16:27