StoryEditor

Rynek bydła: Ożywienie w skupach

Za nami czas poświątecznego lenistwa. W tym tygodniu w końcu zaobserwowaliśmy większy ruch w ubojniach, co przełożyło się na niewielkie korekty cen.
28.04.2017., 14:04h

Po trwającym prawie trzy tygodniu zastoju w cenach, wreszcie coś drgnęło i to w kierunku pożądanym przez hodowców. Zakłady nieco więcej płacą za byka i za krowę. Ceny jałówek od miesiąca praktycznie się nie zmieniły.

– Nie wiadomo czy to skutek zbliżającego się przedłużonego weekendu, czy raczej większego zapotrzebowania na towar eksportowy, ale bijemy zdecydowanie więcej sztuk – usłyszeliśmy w paru zakładach. Wzrosty cen nie są duże - 10–20 groszy, ale jak przewidują skupujący –  w przyszłym tygodniu może być podobnie, bo na rynku europejskim jest zdecydowanie mniej towaru niż jeszcze miesiąc temu.

Byki znów po 13 zł/kg


Z przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,00 zł netto/kg, a najniższa to 12,25 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,50 zł netto/kg , a minimalnie 6,40 zł netto/kg.

Krowy już prawie 12,00 zł!

Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to 11,90 zł netto/kg , a najniższa 10,40 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 5,60 zł netto/kg, a minimalnie 5,00 zł net...

Pozostało 14% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 07:19