StoryEditor

Rynek drobiowy może nas zaskoczyć

Chociaż rosnące od kilku tygodni ceny budzą podejrzenia wśród rolników, którzy spodziewają się nagłego ich załamania, wygląda na to, że obecny trend jeszcze się utrzyma. Co na to ubojnie?
22.03.2017., 11:03h

Mało żywca

Ubojnie są zaniepokojone małą ilością dostarczanych brojlerów. Kolejne ogniska zjadliwej grypy ptaków H5N8 pojawiają się w większości regionów. Coraz więcej ferm jest likwidowanych, a przez to pogłębia się deficyt mięsa na rynku. 


Polska jako europejska potęga drobiarstwa z tygodnia na tydzień jest w gorszej sytuacji – cały łańcuch żywnościowy dotyka problem szalejącej choroby.

Maksymalna stawka wyższa

Mimo zeszłotygodniowych prognoz, że sytuacja na rynku ulegnie zmianie, ceny podniosły się w miejscach, gdzie stawki były najniższe. Z uwagi na braki w dostawach średnia cena skupu w kraju wzrosła o 3 grosze do 3,48 zł za kg żywca (średnie notowanie sprzed tygodnia wyniosło 3,45 zł/kg).


Maksymalna stawka w tym tygodniu wzrosła o 10 gr i na dzisiaj (22.03.17 r.) wynosi 3,80 zł/kg.

Skup jaj  – bez zmian

Ceny jaj spożywczych z chowu klatkowego nie zaskakują w tym tygodniu.
Trend zwyżkowy, który pojawił się przed tygodniem, teraz stanął w miejscu. 

Przedstawiciele firm skupujących nie prognozują ani spadków, ani podwyżek – jak wynika z naszej sondy, stawki pozostaną na niezmienionym poziomie aż do Świą...

Pozostało 27% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 17:31