Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Wojskowy Ursus 902 do wzięcia. Zobacz ile kosztuje!

Agencja Mienia Wojskowego przyzwyczaiła nas do wystawiania na swoich przetargach ciągników i maszyn rolniczych, z których żołnierze już nie korzystają. Ciągniki rolnicze zdarzają się na nich dość często, rzadko jednak można trafić na egzemplarz w kolorze ciemnozielonym – typowym dla sprzętu bojowego jak czołgi czy transportery opancerzone. My znaleźliśmy taki egzemplarz Ursusa w Dębogórze.

Bartłomiej Czekała7 sierpnia 2020, 11:51
AMW oddział w Gdyni organizuje 20 sierpnia br. przetarg na niepotrzebny już w Wojsku Polskim sprzęt. Na liście wystawionych do sprzedaży sprzętów znaleźliśmy ciągnik rolniczy Ursus 902 z 1984 roku. Numer fabryczny tego traktora to 46189.

Na zamieszczonych wraz z ogłoszeniem zdjęciach widać wyraźnie, że ciągnik nie był od dawna używany. Świadczy o tym niski stan ciśnienia w oponach oraz zielony nalot na różnych metalowych elementach ciągnika. Karoseria traktora posiada ślady korozji, co pozwala przypuszczać, że od dłuższego czasu nie był on garażowany. Dodatkowo nie w pełni sprawne są przednie reflektory – widoczne są ich uszkodzenia wewnątrz kloszy. Rura wydechowa silnika wygląda na niedawno wymienioną.Ciągnik ma 2 pary wyjść hydraulicznych i akumulator. Najprawdopodobniej jest więc sprawny i gotowy do uruchomienia. Nieznana jest liczba przepracowanych dotychczas motogodzin.Wnętrze kabiny jest schludne, ale widać w niej upływ czasu. Siedzenie kierowcy jest nieuszkodzone, kabina posiada wszystkie szyby i wygląda na szczelną. W jej wnętrzu znajduje się skrzynka narzędziowa i kilka kieszeni oraz schowków na różne przedmioty.Cena wywoławcza tego Ursusa w wojskowym kolorze to 12 000 zł. Można go obejrzeć osobiście w dniach 17 i 18 sierpnia w godzinach od 9:00 do 13:00 oraz w dniu przetargu od 8:30 do 10:00 w ZW w Dębogórze.Ofertę należy złożyć (przesłać/doręczyć) w kancelarii Oddziału AMW w Gdyni, ul. M. Curie-Skłodowskiej 19, pok. nr 20 w terminie do dnia 20.08.2020 r. do godziny 11:30.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej tego Ursusa. Wadium należy wpłacać przelewem na konto Agencji Mienia Wojskowego w Banku Gospodarstwa Krajowego O/Gdańsk podając w tytule przelewu, nr i datę przetargu, nazwę oferenta oraz numer pozycji przetargowej.

Szczegółowe informacji nt. tego przetargu można znaleźć na stronie www.amw.gov.pl

oprac. bcz na podst amw.gov.pl
Fot. AMW


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)