StoryEditor

Tysiące rolników protestuje w Brukseli. Płoną ogniska, strzelają petardy, a w urzędników lecą jaja

To był bardzo gorący czwartek w Brukseli. Niezadowoleni z Zielonego Ładu i skutków importu towarów rolnych z Ukrainy rolnicy z Niemiec, BElgii, Holandii, Francji, Włoch, Polski i innych krajów UE przybyli tłumnie do stolicy UE, by zaprotestować przeciwko działaniom i decyzjom KE. Zapłoneły ogniska, w ruch poszły petardy i jaja.
01.02.2024., 21:54h

No farmers, now food - Bez rolników, nie ma jedzenia

Rolnicy pzryjechali do Brukseli autobusami, samochodami i ciągnikami, na których zamocowane były transparenty z hasłami: "Jeśli kochasz ziemię, wesprzyj tych, którzy nią zarządzają" czy "Bez rolników, nie ma jedzenia". Ciągniki rolnicze ustawiły się przed Parlamentem Europejskim. Rozpalono ogniska, rzucano petardy. W stronę budynku poleciały także jaja. Sam budynek otoczony jest policyjnym kordonem i barierkami, by czołowi liderzy Europy mogli obradować bez obawy o swoje zdrowie i życie.

Jak informuje portal tygodnik-rolniczy.pl, policj adoliczyła się w Brukseli blisko 1000 ciągników rolniczych.

Rolnicy mówią "DOŚĆ"!

Przybyli na protest rolnicy twierdzą, że nie otrzymują wystarczająco dużo płatności, są duszeni przez podatki i przepisy dotyczące ochrony środowiska, a także stają w obliczu nieuczciwej konkurencji z zagranicy.  Unijnych farmerów nie zadowala roczna derogacja od ugorowania 4% gruntów rolnych, czy też obietnice ograniczeń ilościowych w imporcie z Ukrainy. Chcą głębokich zmian we Wspólnej Polityce Rolnej i ochrony rodzimych rynków rolnych pzred nadmiernym importem z Ukrainy i krajów Mercosur.

mcz, bcz

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

image

Będzie ogromny 30-dniowy protest rolników w całej Polsce. "Nasza cierpliwość się wyczerpała"

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 05:18