Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Karta Dużej Rodziny – Jak ją dostać i jakie są zniżki dla posiadaczy?

Obrazek

Karta Dużej Rodziny to rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić wielodzietnym rodzinom. Kto może ją założyć i na jakie zniżki można liczyć?

10 września 2023, 08:40

Jak dostać Kartę Dużej Rodziny?

Od początku 2019 roku Karta Dużej Rodziny przysługuje nie tylko rodzicom, którzy mają na utrzymaniu przynajmniej trójkę dzieci, ale także wszystkim, którzy kiedykolwiek wychowali co najmniej trójkę dzieci. Kartę Dużej Rodziny mogą otrzymać nie tylko rodzice biologiczni, ale również macocha bądź ojczym, dzieci, a nawet rodziny zastępcze i domy dziecka.

Żeby dostać kartę, trzeba złożyć wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Dodatkowe dokumenty zależą od tego, kim jesteśmy w rodzinie:
  • ojciec i matka muszą złożyć oświadczenie, że nie są pozbawieni ani ograniczeni we władzy rodzicielskiej;
  • macocha i ojczym muszą okazać akt małżeństwa;
  • dzieci poniżej 18 lat okazują akt urodzenia, dowód osobisty lub paszport;
  • dzieci powyżej 18 lat muszą okazać dowód osobisty lub paszport oraz oświadczenie o planowanym zakończeniu nauki;
  • dzieci z rodzin zastępczych albo z domu dziecka zobowiązani są dostarczyć postanowienie o umieszczeniu w placówce;
  • cudzoziemcy, poza wcześniej wymienionymi dokumentami, pokazują zezwolenie na pobyt w kraju i dokument, który potwierdzi, że mieszkają w Polsce legalnie.

Fot: envato.elements


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)