StoryEditor

Pamiętajmy o starszych

Przypadający na dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to jedna z wielu okazji, by przypomnieć sobie i najbliższym o tym, co w życiu najważniejsze, o zdrowiu. 
30.09.2015., 11:09h

Osoby starsze - nasi rodzice, dziadkowie, sąsiedzi bliscy. Może czasem za mało o nich pamiętamy, za mało staramy się, by żyło im się dobrze i zachowli zdrowie. To dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Straszych. W jaki sposób mozemy wspierać i pomagać osobom starszym? Oto kilka wskazówek:

1. Starość jest bardzo trudna - zwłaszcza osoby, które aktywnie żyły i pracowały, często muszą się mierzyć z ograniczeniami. Wtedy nie wyłączajmy ich z życia rodzinnego czy towarzyskiego. Ludzię są tym, czego wtedy bardzo potrzeba. 

2. Nie tylko rozmawiajmy, ale i słuchajmy - czasem potrzeba się wygadać. Bez konieczności otrzymania odpowiedzi czy porad. 

3. Badania i kontrole zdrowia są bardzo ważne. Systematyczne wizyty u lekarzy różnych specjalizacji oraz obserwacja organizmu są najlepszą profilaktyką zdrowia. 

4. Kontakt z wnukami - dla osób starszych ważne sa takie czynniki jak rodzina, ciągłośc rodu i przyszłość kolejnych pokoleń. Dbajmy, by wnuki także dbały i miały dobry kontakt z dziadkami - to przecież też dzięki nim są na świecie. 

ec

Ewelina Cisłak
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak

redaktor „top agrar Polska”, specjalistka w zakresie tematyki domu i rodziny.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 05:30