StoryEditor

RHD, rodzinny sklepik i sery od serca w SER-cu Jadzi

Jak rolniczka Agata stworzyła rodzinny sklepik przy gospodarstwie w ramach rolniczego handlu detalicznego? Poznajcie piękną historię o przedsiębiorczych kobietach, które od lat robią sery z mleka od własnych krów i o tym jak powstało Ser-ce Jadzi.
07.03.2023., 13:03h

Czym jest SER-ce Jadzi?

SER-ce Jadzi to rodzinny interes, wprawdzie tata przepisał gospodarstwo na mnie, ale mieszkamy i pracujemy na nim wspólnie z moim mężem, rodzicami i bratem – mówi Agata Króliczak z Dobieżyna (gm. Buk), położonego w sercu Wielkopolski. Jesteśmy typem włoskiej rodziny – dynamicznej i głośnej, ale za tym kryje się ogromna pasja do tego, co robimy i dlatego nasze sery są niepowtarzalne. Zamiłowanie do serów zaszczepiła mi mama.

Agata Króliczak z rodzicami - Jadwigą i Józefem Piątkami, prowadzą wspólnie gospodarstwo i serowy biznes
Agata Króliczak z rodzicami - Jadwigą i Józefem Piątkami, prowadzą wspólnie gospodarstwo i serowy biznes.

– Wszystko zaczęło się od mojej teściowej Heleny, która również wyrabiała sery i to ona zdradziła mi przepis i tajemnicę udanego ich wyrobu. Całe mleko od naszych krów przerabiałam na ser – głównie twarogowy, choć robiłam także smażony. Moje wyroby od ponad 20 lat sprzedaję na targowiskach w Poznaniu i odkąd pamiętam marzyłam o tym, aby móc zarejestrować moją działalność i to robić oficjalnie. Udało się to mojej córce – mówi Jadwiga Piątek, mama Pani Agaty, od imienia której także powstała nazwa rodzinnego interesu.

Własne mleko do wyrobu sera

Obie panie zgodn...

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 11:02