StoryEditor

Pierwszy Fendt IDEAL sprzedany w Polsce

Jak informuje Fendt, we wrześniu tego roku podpisano pierwszą umowę na sprzedaż kombajnu IDEAL 7. Maszyna trafi do gospodarstwa na Dolnym Śląsku, sprzedał ją diler K&H Agrotech Sp. z o.o. w Okmianach.
08.10.2020., 05:10h
Oficjalna premiera nowego kombajnu IDEAL miała miejsce w 2017 roku. Pierwsze kombajny w kolorze czarnym zaprezentowano w Polsce podczas ubiegłorocznych żniw. Warto nadmienić, że Fendt wyprodukował już ponad 400 kombajnów IDEAL, które pracują na różnych kontynentach.

IDEAL na Dolnym Śląsku


Maszyna, która trafi do polskiego gospodarstwa to najmniejszy z serii kombajnów IDEAL 7 w wersji ParaLevel. Sprzęt będzie współpracował z hederem 9,2 m PowerFlow. Maszyna zakupiona została w ramach kampanii Fendt Przedsprzedaż 2021, dzięki której rolnik miał szansę skorzystać aż z 10 % rabatu na zakup kombajnu.

W najmniejszym IDEAL 7 pracuje siedmiocylindrowa jednostka napędowa AGCO Power o mocy 427 KM znana z innych kombajnów Fendt. Zbiornik ziarna w tym kombajnie ma pojemność 10 000 l. Układ omłotowy w IDEAL 7 stanowi jeden wzdłużnie ułożony rotor.
Układ ParaLevel pozwala na wygodną i wydajną pracę na pochyłościach. Zapewnia on poziomowanie kombajnu na skłonach o nachyleniu do 14 stopni.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 04:45