StoryEditor

Sieczkarnie John Deere gotowe na 2020 rok

Na przyszły sezon samojezdne sieczkarnie polowe John Deere serii 8000 i 9000 zyskają kilka nowych funkcji. Jak zaznacza amerykański koncern, dla ich użytkowników oznacza to większy komfort, niższe koszty pracy oraz większą kontrolę i niezawodność techniczną.
17.10.2019., 21:10h

Pierwszą ze zmian, które czekają użytkowników nowych sieczkarni John Deere 8000 i 9000, jest nowy tryb AHC (Active Header Control) rozszerzony o aktywne pływające przechylanie poprzeczne. W tym wariancie sterowania przystawki oraz podbieracze można obsługiwać z maksymalną wydajnością i bezpieczeństwem. Obniżona przez operatora przystawka może się swobodnie poruszać nad podłożem. Natychmiast po podniesieniu następuje wyśrodkowanie i zablokowanie w ustalonym położeniu, co zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Od kolejnego sezonu John Deere wprowadza także nowy pakiet wzmocnionych części Dura Line, w tym zgarniak walca gładkiego. Podzespoły Dura Line cechują się co najmniej czterokrotnie większą trwałością niż standardowe, co obniża koszty eksploatacji i zapewnia dłuższy czas sprawności operacyjnej. Sieczkarnie z serii 800 zyskają  też większe bębny tnące – z serii 9000. Dodatkowo wzmocniono ramę, umieszczono większe łożyska i ulepszony system ostrzenia noży.

W nowych sieczkarniach operatorzy z pewnością docenią nową dźwignię wielofunkcyjną. Jest dodatkowo pochylona do przodu o 15 stopni i lepiej dopasowuje się do dłoni operatora, co znacznie ułatwia zmianę kierunku jazdy. Ponadto w ramach systemu JDLink Connect  do wszystkich pakietów i specyfikacji dostępna jest teraz bezpłatnie przez pierwsze pięć lat funkcja Remote Display Access. Umożliwia to klientom korzystanie z połączenia bezprzewodowego w polu oraz wymianę danych między dowolnymi komputerami przenośnymi i smartfonami oraz biurem gospodarstwa za pośrednictwem usługi JDLink Connect.

Do nowych maszyn firma Kemper oferuje na 2020 rok przystawkę 460plus w wersji StalkBuster. W nowej wersji ulepszono sterownik, aby zapobiec uszkodzeniu ostrzy StalkBuster podczas cofania. Warto zaznaczyć, że narzędzie StalkBuster to sposób umożliwiający eliminowanie omacnicy prosowianki bez użycia środków chemicznych.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
27. kwiecień 2024 02:06