StoryEditor

Jakie będą skutki wojny rosyjsko - ukraińskiej dla polskiego rolnictwa? Rolniczy temat odc. 4 - rozmowa z wiceministrem Ryszardem Bartosikiem

Trwa wojna na Ukrainie - dziś mija 6 dzień rosyjskiej agresji na ten kraj. Na ukraińskie wsie i miasta spadają kolejne bomby, giną żołnierze i cywile, tłumy uchodźców - głównie kobiet, dzieci i starców ucieka przed wojenną pożogą do Polski i innych sąsiednich krajów. USA i Unia Europejska nakładają na Rosję kolejne sankcje, na giełdach sporo zawirowań, kursy walut zmieniają się z godziny na godzinę. Słowem - wojna wywołała silne tąpnięcia nie tylko w międzynarodowej polityce, ale i w gospodarce. Jak polskie rolnictwo odczuwa i jak może odczuć skutki wydarzeń za naszą wschodnią granicą?
01.03.2022., 18:03h
Postanowiliśmy o to zapytać wiceministra rolnictwa Ryszarda Bartosika. W najnowszym odcinku programu "Rolniczy temat" Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska rozmawia z wiceministrem Bartosikiem o już odczuwalnych i spodziewanych konsekwencjach wojny na Ukrainie dla polskiej gospodarki, rolnictwa i całego sektora rolno - spożywczego.

- Z oczywistych względów wymiana handlowa z Ukrainą będzie teraz ograniczona, ale jeśli chodzi o eksport naszych towarów na Wschód to  też będzie on mocno ograniczony, jeżeli nie zaniknie wcale - mówił wiceminister Bartosik, który wspomniał także o rządowej pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Ryszard Bartosik wspomniał, że rząd zapewni dla osób uciekających przed wojną zakwaterowanie i wyżywienie we wszystkich możliwych ośrodkach na terenie kraju, ale specjalnego programu żywnościowego nie przewiduje.

Obejrzyj koniecznie całą rozmowę Karola Bujoczka z Ryszardem Bartosikiem.
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 16:53