Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Chciał poćwiczyć jazdę z naczepą pełną bydła

Obrazek

Inspekcja Transportu Drogowego z Lublina musiała wysłuchać niezbyt rozsądnego tłumaczenia młodego kierowcy. Jak twierdził, chciał zdobyć trochę praktyki przed egzaminem… jadąc 300 km bez uprawnień.

Dorota Kolasińska20 grudnia 2021, 12:22

Kilka dni temu Inspektorzy ITD z Lublina zatrzymali do kontroli ciężarówkę przewożącą 20 sztuk bydła w naczepie. Pojazdem kierował 28-letni mężczyzna, który przejechał już tego dnia prawie 300 kilometrów. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu z naczepą, a więc prawa jazdy kategorii E.

Inspektorzy z Lublina mieli niezłą zagwozdkę, bo kierowca tłumaczył, że przejechał taki kawał drogi, bo po prostu chciał poćwiczyć przed egzaminem państwowym jazdę z „ogonem”. Jak podaje ITD, kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy, pomimo posiadania przy sobie karty kierowcy. Analizując dane zapisane w pamięci tachografu ustalono, że kierowca przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy.

- 28 latek nie okazał także licencji uprawniającej do transportu zwierząt i do wykonywania zadań opiekuna zwierząt. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie 12 tys. złotych. Kierującego, za szereg stwierdzonych naruszeń, ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 2,6 tys. zł. To dużo więcej niż wykupienie kilku jazd doszkalających – podaje ITD. 

oprac. dkol na podst. ITD.

Fot. ITDPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)