StoryEditor

Bomba na polu w Stabrowie!

Podczas prac polowych rolnicy znajdują różne dziwne przedmioty, czasami niebezpieczne. Często są to pozostałości po II wojnie światowej, które z biegiem lat, uprawy pola, deszczy i wiatru nagle można je obejrzeć w całej okazałości. Niedawno rolnik znalazł samolot bojowy, a teraz znaleziono… bombę.
28.11.2021., 16:11h

Stabrów, to wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie zamojskim, w gminie Sitno. Jeden z mieszkańców tej miejscowości poinformował Zamojską Policję o nietypowym znalezisku. 

Akurat w tym przypadku rolnik ze Stabrowa znalazł na jednym z okolicznych pól duży niewybuch.

- Mieszkaniec gminy Sitno zgłosił w piątek, że w Stabrowie znalazł na polu niewybuch. Był to pochodzący z okresu II Wojny Światowej pocisk o długości około 50 centymetrów i pocisku średnicy 8 centymetrów. Obok odnaleziona została także łuska. Policjanci ze Skierbieszowa zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego – informuje Dorota Krukowska – Bubiło z KP Policji w Zamościu.

Policja przypomina, że taki fakt należy zgłosić jak najszybciej do okolicznej jednostki Policji, nie podnosić, przenosić i nie dotykać takich znalezisk, gdyż nie wiadomo w jakiej formie przechował się pocisk. Jedyne co można zrobić poza powiadomieniem funkcjonariuszy Policji, to należy zabezpieczyć miejsce tak aby nie miały do niego dostępu osoby postronne. Na miejscu szybko pojawią się Policjanci z saperami. Lepiej dmuchać na zimne.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że jeden z rolników podczas prac polowych zahaczył o duży metalowy element. Zastanawiał się co to jest – okazało się, po odkryciu warstwy gleby, że na głębokości około 2 m leżą elementy samolotu bojowego.oprac. dkol na podst. zamosc.policja.gov.pl

Fot. zamosc.policja.gov.pl

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 17:10