StoryEditor

Kultywator trzybelkowy Kuhn Cultimer L 300 [TEST]

Jak w naszym teście kultywatorów trzybelkowych sprawdził się Kuhn Cultimer L 300 i czym się wyróżniał? Przedstawiamy drugi z serii kultywator z trzema rzędami elementów roboczych.
17.07.2023., 16:07h

Kuhn Cultimer L 300

Kuhn Cultimer L mimo najmniejszej odległości pomiędzy belkami dobrze spisywał się na ściernisku po kukurydzy. Jego zabezpieczenie non stop było najmocniejsze w teście.

Seria Cultimer

Kultywator Kuhn Cultimer L w wersji trzybelkowej oferowany jest od 2014 roku. Kuhn jako producent maszyn uprawowych znany jest od 1987 roku, gdy przejął firmę Huard. Poprzednikiem Cultimera jest Kuhn Mixter. Ostatnie zmiany w Cultimerze dotyczą grządzieli i talerzy wyrównujących – wykonane w 2022 roku.

Zawieszany Cultimer L dostępny jest w wersjach o szerokości 3, 4 i 5 m. Kuhn oferuje jeszcze wersje półzawieszane o szerokości 4,5 i 6 m. Dwubelkowe kultywatory Cultimer M oferowane są wyłącznie w wersji zawieszanej.

Konstrukcja kultywatora

Rama główna wykonana jest z profilu 100 × 100 × 8 mm. Kozioł zawieszenia jest przykręcany do ramy. Mocowany jest tylko w jednej pozycji. Do łączenia z dolnymi ramionami podnośnika są po dwie pozycje dla II i III kat. TUZ, sworznie zabezpieczone są przed obracaniem. Do łącznika górnego są otwory wyłącznie dla III kat., dwa okrągłe i jeden podłużny. Rama jest wykonana starannie. Jednak w niektórych miejscach brakuje dbałoś...

Pozostało 87% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 20:09