StoryEditor

Nowe laboratoria w fabryce Väderstad

Rozmieszczone na dwóch piętrach nowe laboratorium o powierzchni 350 metrów kwadratowych, jest miejscem testowania podzespołów hydraulicznych i innych do maszyn Väderstad.
06.04.2021., 22:04h

Laboratorium zawiera szereg wszechstronnych stanowisk testowych, jak również laboratorium hydrauliczne i warsztat. Skupiono się również na stworzeniu dobrego środowiska pracy z salą konferencyjną, kuchnią, biurem i zapleczem.

– Dzięki temu laboratorium wyznaczamy nowe standardy w zakresie środowiska pracy i nowych możliwości. Grupa ds. testowania systemów opracowała nowy układ, a my skorzystaliśmy z pomocy zewnętrznych architektów i projektantów wnętrz, aby dopracować szczegóły – mówi Mikael Albrecht, kierownik centrum testowego w Väderstad. Nowe laboratorium komponentów będzie istotnym elementem układanki wspierającym organizację w rozwoju lepszych podzespołów i systemów hydraulicznych. Laboratorium nie jest jednak ograniczone tylko do hydrauliki. Już teraz prowadzone są testy, które mają wspierać nasze zespoły innowacyjne, jak również nasze podstawowe produkty.

– W ciągu ostatniego roku znacznie zwiększyły się nasze możliwości symulacyjne i wydajność, a wciąż szukamy kolejnych współpracowników do pracy, także w zakresie testów i projektowania – mówi Mikael Albrecht.

Ciągły rozwój

Od początku istnienia firmy Väderstad, czyli od 1962 roku, ciągłe dążenie do rozwoju i bycie na czele innowacji, postępu i opracowywanie nowych metod jest częścią naszego DNA – informuje producent. Każdego roku znaczna część sprzedaży jest reinwestowana w rozwój, a dzięki temu nowemu przedsięwzięciu Väderstad będzie mógł nadal wprowadzać kolejne innowacje dla rolników na całym świecie. Warto zaznaczyć, że w 2016 roku firma Väderstad otworzyła nowe laboratorium systemów wysiewu, które zajmuje powierzchnię 280 metrów kwadratowych i umożliwia odtworzenie różnych środowisk i symulowanych warunków polowych.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 16:57