StoryEditor

Rozsiewacze ZA-V z prostym terminalem

Większą precyzję i łatwiejszą obsługę rozsiewaczy serii ZA-V firmy Amazone ma zapewnić nowy terminal EasySet 2. Proste urządzenie to alternatywa dla hydraulicznego uruchamiania zasuw.
29.03.2020., 12:03h

EasySet 2 umożliwia elektryczne uruchamianie zasuw rozsiewaczy serii ZA-V firmy Amazone za pomocą jednego przycisku. W ten sposób eliminuje się przyłącza hydrauliczne do uruchamiania zasuw i wymagane jest jedynie podłączenie zasilania 12 V do komputera obsługowego. Terminal EasySet 2 jest na tyle prosty, że nie wymaga nawigacji w menu. Oznacza to, że każdy przycisk ma przypisaną funkcję, co bardzo ułatwia obsługę, np. zasuwy dozujące mogą być otwierane i zamykane elektrycznie po obu stronach lub tylko po jednej stronie. Żądana dawka rozsiewu jest wprowadzana do terminalu i może być zmieniana podczas pracy w etapach jedno- lub dziesięcioprocentowych. To kolejny plus bo eliminuje się w ten sposób konieczność wysiadania z ciągnika i ręcznego ustawiania skali w tylnej części maszyny.

W połączeniu z sygnałem prędkości, nowy EasySet 2 od Amazone może regulować pozycję zasuwy przy zmianie prędkości roboczej. Wielkość otworu wylotowego jest automatycznie dopasowywana do prędkości roboczej, dzięki czemu dawka rozsiewu pozostaje zawsze taka sama. Jeśli do rozsiewu granicznego używa się elektrycznego układu rozsiewu granicznego Limiter V+, to można go aktywować jednym przyciskiem. Za pomocą przycisków plus i minus można regulować wysokość Limitera V+ i w ten sposób określać zasięg wyrzutu nawozu. W ten sposób można z fotela operatora łatwo wybierać rozsiew krawędziowy, graniczny czy rozsiew przy rowach lub zoptymalizować odpowiednie ustawienie podczas pracy bezpośrednio z kabiny. Inną szczególną cechą wprowadzona przez inżynierów Amazone jest zintegrowany licznik hektarów, który daje użytkownikowi stałą informację na temat wydajności maszyny.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. czerwiec 2024 18:11