StoryEditor

Väderstad inwestuje w Överum

Nowe, zaawansowane technologicznie laboratorium materiałowe szwedzkiej firmy Väderstad zostanie niebawem otwarte w miejscowości Överum. Głównym zadaniem laboratorium jest wsparcie w poszukiwaniu najlepszych właściwości mechanicznych materiałów wykorzystywanych w produkcji części zamiennych Väderstad.
25.09.2020., 22:09h

W fabryce Väderstad Components (spółka-córka grupy Väderstad) zlokalizowanej w znanej także z produkcji pługów miejscowości Överum, około 50 pracowników i 40 robotów pracuje nad produkcją części eksploatacyjnych, które można znaleźć w maszynach szwedzkiej spółki. Teraz dołącza do nich nowe Laboratorium Technologii Materiałowej, w którym będzie można przeprowadzić unikalne testy w poszukiwaniu najlepszych właściwości mechanicznych materiałów wykorzystywanych w produkcji części zamiennych Väderstad.

– Jest kilka różnych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy produkcji najlepszego materiału na części eksploatacyjne firmy Väderstad. Chcemy oczywiście, aby materiał był twardy, co zapewni mu trwałość, ale nie chcesz też, aby był zbyt twardy. Jeśli jest zbyt twardy, staje się bardziej kruchy i może pękać, to jest to równowaga pomiędzy twardością i elastycznością, mówi Anders Petersson, kierownik laboratorium. Co istotne, w projektowaniu materiałów inżynierowie muszą wziąć pod uwagę różny skład gleby w różnych krajach.

Większa produkcja części

W ciągu ostatnich dwóch lat firma Väderstad zainwestowała w przebudowę i rozbudowę fabryki z Överum oraz stworzenie nowej linii produkcyjnej. Wszystko po to, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na oryginalne części. Fabryka jest obecnie rozbudowywana o kolejne 2000 m2. Produkcja jest zautomatyzowana przy użyciu zaawansowanych technologicznie maszyn i robotów, a rozbudowa stwarza lepsze warunki do zwiększenia produkcji części. Zakład będzie miał lepszy przepływ materiałów i jeszcze lepsze środowisko pracy. Projekt rozbudowy rozpocznie się jesienią tego roku, a nowy budynek ma być gotowy do otwarcia wiosną przyszłego roku. W dłuższej perspektywie czasowej rozważana będzie również rekrutacja nowych pracowników.

forum

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 11:43