StoryEditor

Väderstad wprowadza nakładki BreakMix

Od maja wszystkie kultywatory Väderstad można będzie wyposażyć w nakładki BreakMix, które kruszą i intensywnie mieszają uprawianą rolę.
24.05.2018., 10:05h
Producent wyjaśnia, że nakładki BreakMix skuteczne rozbijają twarde warstwy gleby na większej głębokości, jednocześnie zapewniając intensywne mieszanie resztek pożniwnych w wierzchniej warstwie. Nakładki przeznaczone są do uprawy w pierwszym zabiegu prowadzonym po zbiorze lub kolejnego na cięższych glebach, gdzie może dochodzić do nadmiernego zagęszczenia roli. Nakładka BreakMix może mieszać górną warstwę i niwelować podeszwę płużną do 30 cm.

Väderstad wyjaśnia, że bakterie i grzyby są najbardziej aktywne w wierzchniej warstwie gleby.  Celem jest mieszanie resztek pożniwnych do 10 cm w celu ich szybszej mineralizacji. Nie mieszając głębszych warstw, BreakMix unika wyciągania brył na powierzchnię. Kruszenie na większej głębokości eliminuje twarde warstwy, a jednocześnie umożliwia transport wody w obie strony – zarówno w górę, jak i w dół.
Nakładkę BreakMix wykonano z twardych metalowych wzmocnień Maraton, co wpływa na długą ich żywotność. 
oprac. jj

Fot. firmowe
Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 05:30