StoryEditor

Rozbudowa w zamian za krótkie terminy dostaw

Rosnące zapotrzebowanie na maszyny i części zamienne wymaga więcej miejsca dlatego duński producent beczkowozów musi się rozbudować.
08.05.2018., 20:05h
Prawie 2,5 ha pod dachem, to docelowa powierzchnia produkcyjna i magazynowa, do jakiej dąży kierownictwo firmy Samson. W ostatnich miesiącach do firmy spływają liczne zamówienia na nowy sprzęt, dlatego trzeba zainwestować w nowe hale do produkcji.

Dynamiczny wzrost sprzedaży producenta z Viborg (Dania) zmusza szefostwo do rozbudowania istniejących obiektów o dodatkowe 4,5 tys m2. Dziś hale zakładu zajmują 18,5 tys. m2. Samson odnotowuje wzrost zamówień na prawie wszystkich rynkach, co jest wynikiem rozbudowanej sieci dealerów, a także zwiększenia działań polegających na demonstracji pracy maszyn w polu. Zdaniem kierownictwa firmy jest to sposób na dostęp do większej liczby kluczowych klientów, którzy dopiero po zobaczeniu możliwości sprzętu na własne oczy decydują się na zakup. Zwiększona liczba sprzedanych maszyn skutkuje również wzrostem sprzedaży części zamiennych. To z kolei wymaga dodatkowej przestrzeni do ich produkcji i przechowywania. 

„Mamy nowoczesne i elastyczne urządzenia produkcyjne oraz zoptymalizowaną produkcję, dzięki czemu możemy dostarczać maszyn dla klientay w krótkim terminie. Ale aby to utrzymać potrzebujemy więcej miejsca – mówi Torben Larsen odpowiedzialny m.in. za sprzedaż.” W Viborg budowane są dwie hale o wymiarach 30 x 75 m. Będą one używane jako skład komponentów wyprodukowanych z odpowiednim wyprzedzeniem, aby być gotowym po otrzymaniu zamówień. Natomiast maszyny gotowe także będą składowane w nowych budynkach, a nie jak wcześniej w wynajętym obiekcie.

Warto podkreślić, że firma Samson w ostatnich latach zainwestowała w szereg nowoczesnych maszyn tokarskich, laserowych i frezujących, a także w wiele maszyn do obróbki metalu, dzięki czemu produkuje się tu ponad 85% komponentów do montażu maszyn.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 12:54