StoryEditor

Wał nożowy Namysło Front Cutler 300 do międzyplonu i ścierniska [test]

Sprawdziliśmy wał Namysło Front Cutler 300. W drobny mak pocięty został poplon w trakcie pierwszej, wiosennej części redakcyjnego testu wału nożowego firmy Namysło. Jesienią pod noże trafiły resztki kukurydzy.
14.04.2024., 08:05h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Międzyplony i ściernisko
  • Dwa wały
  • Bez balastu
  • Dane techniczne
  • Plusy i minusy

Międzyplony i ściernisko

Chcąc lub nie, na polach mamy coraz więcej międzyplonów. Na wiosnę pierwszym zabiegiem może być więc pocięcie przemarzniętej masy, co ułatwia dalszą uprawę. Wał nożowy ma też zastosowanie w niszczeniu poplonów zielonych oraz przy rozdrabnianiu resztek pożniwnych rzepaku czy kukurydzy, gdzie wspomaga walkę z larwami omacnicy prosowianki. Mając to na względzie, sprawdziliśmy wał Front Cutler 300 na wiosnę na polu z przemarzniętym wysokim międzyplonem oraz jesienią po zbiorze kukurydzy na ziarno.

image
Wał Front Cutler 300 firmy Namysło sprawdziliśmy wiosną na polu z przemarzniętym międzyplonem oraz jesienią po zbiorze kukurydzy na ziarno. Zarówno podczas pracy z przodu, jak i z tyłu widoczność była bardzo dobra.
FOTO: Beba, Konieczka

Dwa wały

Firma Namysło z Biedrzychowic (woj. opolskie) dostarczyła do testu wersję o szerokości roboczej 3 m, której atutem jest możliwość zawieszenia na przód lub tył ciągnika. Poszerza to możliwości wykorzystania w gospodarstwach pozbawionych ciągnika z przednim TUZ. Dolne otwory TUZ (II kat.) dostępne są aż w trzech pozycjach.

Pozostało 73% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 00:10