StoryEditor

Rozszerzona rzeczywistość

Ciekawy sposób na bliższe poznanie maszyn proponuje firma Väderstad. Producent wprowadził nowy program Väderstad AR, działający w myśl tzw. rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality).
26.02.2019., 19:02h
Ciekawy sposób na bliższe poznanie maszyn proponuje firma Väderstad. Producent wprowadził nowy program Väderstad AR, działający w myśl tzw. rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality). Korzystając ze smartfonu lub tabletu można w zupełnie nowy sposób poznawać maszyny rolnicze i to w trakcie przeglądania tradycyjnego prospektu!

Smartfonowa aplikacja Väderstad-a jest bardzo łatwa w użyciu. Wystarczy ją uruchomić i skierować kamerę w stronę jednej z grafik zamieszczonej w broszurze. Dotyczy to grafik z dodatkowym oznaczeniem w postaci plusa. Zobaczymy wtedy na ekranie trójwymiarowy model maszyny lub jej podzespołu, czyli zdecydowanie więcej niż można pokazać na stronach w prospekcie. W efekcie można przekonać się, np. w jaki sposób pracuje układ dozujący nasiona w siewniku Tempo, jak szybko zmienia się rotor w układzie dozującym Fenix ​​III, jak z pokonywaniem nierówności terenu radzi sobie talerzowa redlica czy ząb kultywatora.
Podkreślmy, że aplikacja Väderstad AR jest dostępna do bezpłatnego pobrania w sklepie Apple App Store lub Google Play Store, a aby z niej w pełni korzystać trzeba zaopatrzyć się w najnowsze wydanie broszur informacyjnych szwedzkiego producenta.

Nowinki także w produkcji
Firma nie stroni od wprowadzania nowoczesnych rozwiązań także w zakresie produkcji maszyn. W ubiegłym roku fabrykę w Szwecji rozbudowano o do zautomatyzowanego wytwarzania elementów metalowych za pomocą lasera. Ma to pozwolić wyraźnie zwiększyć możliwości produkcyjne. Całkowita kwota inwestycji, obejmująca nowy budynek i nowy zakład do automatycznego wycinania blach przekroczyła 20 mln euro.

Taka inwestycja szybko może się zwrócić, tym bardziej że w ubiegłym roku firma zanotowała rekordowe przychody na poziomie 300 mln euro. W efekcie finansiści odnotowali niemal 12 mln euro zysku. Wyższe obroty to przede wszystkim efekt rosnącej z roku na rok liczby zamówień – o 27% więcej niż w roku poprzednim w przypadku maszyn i 26% w przypadku części zamiennych.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 07:35